Jilemnického 3, 081 02 - 051 / 7594 190
  • |
  • Mapa stránok |
  • E-mail kontakt
  • O NÁS
  • KONTAKT
  • DOPYT
  • PARTNERI
  • ESHOP
o spoločnosti

Kotly na tuhé palivo Buderus

Logano G211D

Robustný vykurovací kotol Logano G211D vie, na čom najviac záleží. Dá sa jednoducho integrovať a nainštalovať do existujúceho vykurovacieho zariadenia. Veľký a dobre prístupný plniaci a spaľovací priestor zjednodušujú manipuláciu s kotlom. Kotol Logano G211D nielen pôsobí robustným dojmom. On aj dodrží, čo sľubuje - príjemné teplo počas mnohých zím.
Dôiležité je teplo
V otázke paliva je kotol Logano G211D flexibilný: Pre spoľahlivé zásobovanie Vášho domova teplom sú okrem dreva vhodné aj čierne uhlie a koks. Naproti tomu je Logano G211D svojim zväčšeným plniacim priestorom a veľkým plniacim otvorom špeciálne vyhotovený pre drevo. Môžu sa doňho vkladať polená až do dĺžky 290 – 690 mm podľa výkonu kotla. Výhoda pre Vás: naložiť namiesto dokladať. Vďaka úzkemu, podlhovastému tvaru je možné kotol inštalovať aj v malej miestnosti.
Najdôležitejšia je bezpečnosť
V rozsahu dodávky je tepelný regulátor spaľovania, ktorý automaticky obmedzí prívod vzduchu, keď teplota prekročí požadovanú hodnotu. V uzatvorených systémoch podľa EN 303-5 je povinnosť zariadenie vybaviť bezpečnostným výmenníkom proti prehriatiu kotla.


Logano S111/2

Nová atraktívna a moderná verzia najpredávanejšieho kotla na hnedé uhlie prináša vyšší užívateľský komfort a bezpečnosť. Široký, jemne odstupňovaný výkonový rad umožňuje zvoliť kotol presne podľa tepelných strát vykurovaného objektu. Vyrábame kotly vo výkonoch 13,5, 16, 20, 24, 27 a 32 kW. Kotol už dnes spĺňa prísnejšie limity emisnej triedy 3 (podľa EN 303-5) na obsah škodlivín v spalinách. Okrem hnedého uhlia možno spaľovať aj drevo, hnedouhoľné brikety, peletky, čierne uhlie, alebo koks. Ďalšou výhodou je zachovanie pôvodných pripojovacích rozmerov pre ľahkú výmenu pri náhrade staršieho kotla S111. Kotol sa dodáva vrátane príruby, ktorá umožňuje napojenie do existujúceho systému bez ďalších úprav.


Logano S121/2

Moderný splyňovací kotol na drevo Logano S121 pracuje na princípe pyrolytického spaľovania, čím šetrí palivo, prináša viac tepelnej energie a napriek tomu produkuje nízke emisie. Vďaka použitým ohňovzdorným tehlám, ktoré sú špičkou vo svojej triede, poskytuje kotol dlhodobú životnosť. Integrovaný odťahový ventilátor spolu so štandardne dodávanou reguláciou Logamatic 2112 zabezpečujú čisté spaľovanie a efektívne využitie energie. Logano S121 sa môže používať ako samostatný kotol alebo v kombinácii s olejovými alebo plynovými kotlami, navyše môže byť jednoducho pripojený do už existujúceho vykurovacieho systému. Kotol je dostupný vo výkonoch 21, 26, 32 a 38 kW.


Logano G221 - 5 ročná záruka

Univerzálne konštrukčné riešenie spolu s dokonalým technologickým spracovaním pre spaľovanie koksu, čierneho uhlia, brikiet, alebo dreva Vám ponúka liatinový kotol typu Logano G211. Výmenník a rošty sú vyrobené z kvalitnej tlakovo liatej liatiny, ktorá zaručuje dlhú životnosť kotla a tým aj minimálne náklady na jeho dlhoročnú prevádzku. Novinkou oproti predchádzajúcim typom je možnosť voľby smeru otvárania dvierok na ľavú, alebo pravú stranu. Jednoduchšia a bezpečnejšie je aj manipulácia s kotlom vďaka novej konštrukcii vnútorných dvierok spaľovacej komory. Bezpečnosť prevádzky kotla je zaistená externou chladiacou slučkou, ktorú možno objednať ako samostatné príslušenstvo, alebo zakúpiť v cenovo zvýhodnenej zostave spolu s kotlom.


Logano S161

Oceľový teplovodný splyňovací kotol na drevo s výkonom 18 a 24 kW.

 

 

 


Logano G221 A

Nový liatinový kotol Buderus Logano G221 A s automatickým podávačom a zásobníkom paliva šetrí Váš čas a náklady. Kotol je určený pre spaľovanie hnedého uhlia, čierneho uhlia alebo drevených peliet. Jeho prednosťou je okrem ekologickej prevádzky aj jednoduchá ovládateľnosť pomocou riadiacej jednotky s displejom. Prevádzka kotla je riadená integrovaným regulátorom, ktorý kontroluje teplotu vodu a spalín, čím zabezpečuje účinné spaľovanie a úsporu nákladov na kúrenie. Liatinový tepelný výmenník zabezpečuje dlhodobú životnosť kotla.

 

 

 


Hľadáte zariadenie, ktoré ste v našej ponuke nenašli?
Neváhajte nás kontaktovať a my Vám s tým ochotné pomôžeme :)

Pre odoslanie správy prepíšte text z obrázku. captcha