Jilemnického 3, 081 02 - 051 / 7594 190
  • |
  • Mapa stránok |
  • E-mail kontakt
  • O NÁS
  • KONTAKT
  • DOPYT
  • PARTNERI
  • ESHOP
o spoločnosti

Termostatický ventil s radiátorovým pripojením

Multilux

Multilux je radiátorová pripojovacia garnitúra pre pripojenie vykurovacích rebríkov alebo vykurovacích telies bez ventilovej vložky so spodným pripojením s roztečou 50 mm.

Duolux

Dvojrúrková sústava
HEIMEIER Duolux je kompletná sada ventilov pre dvojrúrkové vykurovacie sústavy . Ventily sa pripájajú k radiátorom etážových vykurovacích okruhov .
Duolux sa skladá z rozdeľovača pre dvojrúrkové sústavy , zvislé rúrky a termostatického ventilu s čiernou ochrannou krytkou .
Teleso rozdeľovača je vyrobené z nehrdzavejúceho bronzu ( poniklovaného ) a je určené na pripojenie k plastovým , medeným , presným oceľovým alebo viacvrstvovým rúrkam.
S ventily HEIMEIER je nutné použiť výhradne zverné šróbenia HEIMEIER projektovaná a odporúčaná pre danú aplikáciu ( označené napr. 15 THE ) .
Rozdeľovač pre dvojrúrkové sústavy s vstavanou kužeľkou umožňuje hydraulické vyváženie sústavy priamo u vykurovacieho telesa .
Táto konfigurácia zároveň slúži k uzatváraniu spiatočky vykurovacieho telesa , takže vykurovacie teleso môže byť zňaté bez vypúšťania sústavy .
 
Jednorúrková sústava
HEIMEIER Duolux je kompletná sada ventilov pre pripojenie vykurovacích telies k jednotrubkovým vykurovacím sústavám .
Duolux sa skladá z rozdeľovača pre jednorúrkové sústavy , zvislé rúrky a termostatického ventilu s modrou ochrannou krytkou . Teleso rozdeľovača je vyrobené z nehrdzavejúceho bronzu ( poniklovaného ) a je určené na pripojenie k plastovým , medeným , presným oceľovým alebo viacvrstvovým rúrkam.
S ventily HEIMEIER je nutné použiť výhradne zverné šróbenia HEIMEIER projektovaná a odporúčaná pre danú aplikáciu ( označené napr. 15 THE ) .
Prietokové množstvo okruhu je projektované tak , že 50 % teplonosnej látky preteká vykurovacím telesom a 50 % obtokom v rozdeľovači .

 

U prevedení s uzatváraním spiatočky vykurovacieho telesa môže byť vykurovacie teleso zňaté bez vypúšťania sústavy . Obtok v rozdeľovači zostáva nezávisle na uzatvorenie telesa otvorený , takže fungovanie okruhu nie je narušené .

Duolux 50

Duolux 50 bol špeciálne vyvinutý pre racionálne a jednoduché pripojenie vykurovacích telies. Každé vykurovacie teleso je pripojené prostredníctvom vlastného prívodného a vratného potrubia na centrálny poschodový rozdeľovač. Rozteč potrubia je 50 mm.

Ventil E-Z

EZ ventil s ponornou rúrkou je určený pre jednobodové pripojenie vykurovacích rebríkov, druhý koniec ostáva voľný napr. pre elektrickú vykurovaciu tyč. Rozteč pripojenie rúrok je 50 mm.

Termostatické ventily

Pre jednorúrkové vykurovacie sústavy EZ System
HEIMEIER EZ System je univerzálne použiteľný ventil pre všetky vykurovacie telesá s dvojbodovým pripojením k jednotrubkovým a dvojrúrkovým sústavám . Skladá sa z EZ rozdeľovača , termostatického ventilu , prípadne axiálneho , v rohovom alebo priamom prevedení s oblúkovou koncovkou , presné oceľové rúrky a zvieracích skrutkových spojení .
Pripojenie rúrky G 3 / 4 sa zverným šróbením na plastové , medené , presné oceľové a viacvrstvové rúrky .
S ventily HEIMEIER EZ System je nutné použiť výhradne príslušne označené zverné šróbenia HEIMEIER ( označené napr. 15 THE ) .
Pri jednorúrkovom prevádzky možno súčiniteľ zatekaniu do vykurovacích telies nastaviť na akúkoľvek hodnotu medzi 30-60 % . Továrenské nastavenie súčiniteľa zatekania do vykurovacieho telesa : 35 % .
Rozdeľovač môže byť prestavaný na dvojrúrový prevádzku otočením regulačnej kuželky doľava až na doraz ( súčiniteľ zatekania do vykurovacieho telesa 100 % , obtok uzavretý ) .
Otočením regulačnej kuželky doprava až na doraz dôjde k uzavretiu spiatočky vykurovacieho telesa , prívodné potrubie je možné uzavrieť termostatickým ventilom . Vykurovacie teleso tak môže byť zňaté za prevádzky bez vypúšťania . Obtok v rozdeľovači zostáva v prípade prevádzky v jednotrubkových sústavách otvorený nezávisle na uzatvorenie telesa , takže fungovanie zvyšku vykurovacej sústavy nie je narušené .
Smer prúdenia vyznačený na EZ rozdeľovači je nutné dodržiavať , pri opačnom zapojení totiž nie je dosiahnuté optimálneho prietoku vykurovacím telesom .
Dôležité pre jednorúrkové vykurovacie sústavy : Používajte vždy termostatické ventily s modrou ochrannou krytkou a tesniace komorou ( pre samotiažne sústavy ) .
 
Ventil pre jednorúrkové sústavy s ponornou rúrkou
Ventil HEIMEIER pre jednorúrkové sústavy z poniklovaného bronzu s ponornou rúrkou určený pre vykurovacie telesá s jednobodovým bočným pripojením . Ventil sa skladá z jednorúrkové spodnej časti , ponornej rúrky ( krátke alebo dlhé prevedenie ) a priehradného krúžku .
Pripojenie rúrky G 3 / 4 sa zverným šróbením na plastové , medené , presné oceľové a viacvrstvové rúrky .
S jednorúrkovú spodnou časťou ventilu HEIMEIER je nutné použiť výhradne príslušne označené zverné šróbenia HEIMEIER ( označené napr. 15 THE ) .
Špeciálne regulačné kolok zaručuje takmer úplne rovnomerné prúdenie vo vykurovacom okruhu .
Pri plnej prevádzke je súčiniteľ zatekania do vykurovacieho telesa nastavený na 35 % prietoku okruhu .
Prívodné aj vratné potrubie je možné uzavrieť , takže vykurovacie teleso môže byť zňaté bez vypúšťania . Obtok v rozdeľovači zostáva nezávisle na uzatvorenie telesa otvorený , takže fungovanie okruhu nie je narušené .
Pozor : Ponorné trubky sú podľa spôsobu použitia k dostaniu v dvoch rôznych konštrukčných dĺžkach . Dlhú ponornú rúrku ( dĺžka zaskrutkovanie 250 mm ) je nutné použiť pri montáži podľa DIN u rúrkových vykurovacích telies a vykurovacích telies s úzkymi stĺpikmi s viac než 10 článkami . V ostatných prípadoch použite krátke ponornej rúrky ( dĺžka zaskrutkovanie 85 mm ) .
U oboch prevedení ponorných rúrok je tesniaca komora umiestnená uprostred prvého článku. Pri použití doskových a špeciálnych vykurovacích telies musia byť k dispozícii dvojkomorové pripojenie s otvorom Ø 11 mm alebo musí byť pripojenie vykurovacieho telesa umiestnené tak , aby sa mohla zaviesť dlhá ponorná rúrka bez priehradného krúžku .
Rozdeľovací vložky a deliace prvky i dĺžku ponornej rúrky je potrebné zabudovať podľa špecifikácie príslušného výrobcu vykurovacích telies .
Vykurovacie teleso možno ľahko demontovať oddelením ponornej rúrky vo skrutkovanie .
Smer prúdenia vyznačený na jednorúrkovom ventilu je nutné dodržiavať , pri opačnom zapojení totiž nie je dosiahnuté optimálneho prietoku vykurovacím telesom .

Radiett, Renovett

Ventily RADIETT-S / U a RENOVETT (určený pre rekonštrukcie) sú k dispozícii v prevedeniach pre jednorúrkové alebo dvojrúrkové sústavy a umožňujú optimálne vyvažovanie a reguláciu priestorovej teploty.

TWORETT, TA-UNI

Tento predmontovaný rozdeľovač pre dvojrúrkové sústavy vykurovacích telies je kompatibilný s väčšinou vykurovacích telies na trhu a umožňuje vyvažovanie a reguláciu priestorovej teploty.

FLOWRETT, TA-UNI

Tento predmontovaný rozdeľovač pre jednorúrkové sústavy vykurovacích telies je kompatibilný s väčšinou vykurovacích telies na trhu a umožňuje vyvažovanie a reguláciu priestorovej teploty. Konštantná hodnota Kv v celom rozdeľovači zaisťuje ľahké vyvažovanie.

Multilux
Duolux
Duolux 50
Ventil E-Z
Termostatické ventily
Radiett, Renovett
TWORETT, TA-UNI
FLOWRETT, TA-UNI

Hľadáte zariadenie, ktoré ste v našej ponuke nenašli?
Neváhajte nás kontaktovať a my Vám s tým ochotné pomôžeme :)

Pre odoslanie správy prepíšte text z obrázku. captcha